Koçluk Eğitimi

Koçluk Eğitimi

Kariyerinde istediğin yerde olmadığına inanıyorsan, liderlik becerilerini geliştirmen gerektiğini düşünüyorsan, yoğun çalışma ortamının baskı ve stresinden etkilenmeden bunları gerçekleştirmen artık mümkün. Sende daha başarılı ve huzurlu bir iş ortamı istiyorsan Koçluk Eğitimi al ve mutlu öğrencilerimiz arasına katıl!

Human Pattern Power Koçluk Eğitimi Programı basit bir farkındalık çalışması değildir. Özellikle profesyonel koçluk becerilerini kariyerinde etkin bir şekilde kullanmanızı sağlayan ve liderlik becerilerinizi geliştirdiğiniz, güçlü değişim tekniklerinin ve stres yönetiminin öğretildiği bütünleşik bir eğitim programıdır.

İlk olarak programımıza katılmak isteyenlerin tamamı koçluk programına uyum analizini doldururlar. Bundan sonra kişinin koçluk yeteneği ve gelişim alanları analiz edilerek koçluk programına uyumu belirlenir. Sonuçta kişi programa uygun bulunduğu takdirde eğitime kabul edilir. Artık deneyimli eğitmenlerimiz grup ve kişisel kalibrasyon ve ileri öğretme teknikleri ile eğitimler tasarlar ve sunarlar.

Human Pattern Power – İnsan Desenlerinin Gücü

Öğrenemeyen öğrenci yoktur öğretemeyen öğretmen vardır. HP Koçluk Eğitimine katılanlar ilk günden koçluk becerilerini sahada kullanabileceklerinden emin olurlar.

Bu programa katılanlar eğitim sonrasında koçluk yeteneklerini hızlıca kullanmaya başlarlar. Böylelikle kariyer hedeflerini gerçekleştirme yolunda karşılarına çıkacak engelleri kaldıracak iç motivasyonu ve gücü kendilerinde bulurlar. Bununla birlikte tüm bu süreçte oluşacak baskı ve stresi kontrol etmeyi öğrenirler. Mutlu ve kaliteli bir hayat, beraberinde yüksek kazanç elde ederler.

Formu Doldurun Size Ulaşalım

  HPP Coaching Training Program; Uluslararası seviyede eğitimler veren, eğitimcilerin eğitmeni Trainer’ların birliği olan INLPTA standartlarında hazırlanmıştır. Üstelik bu program NLP + Beden Dili + Mikro İfadeler teknikleriyle bütünleştirilmiştir. 100’den fazla koçluk aracıyla profesyonel koç adaylarının nasıl koç olunur kaygılarını ortadan kaldırmaktadır. Bu yapı sayesinde öğrendiklerinizi günlük yaşantınızda ve iş hayatınızda etkin bir şeklide kullanabilir, isterseniz de yetkin profesyonel koçluk yapabilirsiniz. Çünkü aldığınız koçluk eğitiminin gerçek hayatta çalışabilmesi için mutlaka NLP, Beden Dili ve Mikro İfadeler teknikleriyle desteklenmesi gerekir. Ayrıca NLP, Beden dili ve micro ifadeler eğitimlerine tek programda sahip olduğunuzdan bu özel eğitimlerin hepsine ayrı ücretler ödemek zorunda kalmazsınız. Kısacası zaman kazanır ve komple koçluk eğitimi alırsınız.

  Eğitim İçeriği

  Koçluk, NLP, Beden Dili Tek Programda

  Standart koçluk eğitim programlarında beden dili ve NLP teknikleri bulunmaz. Buna karşın HPP eğitim progrmında ise bu teknikleri bir bütün halinde aktarıyoruz. Bu sayede çok daha fazla değişim tekniği ve koçluk aracı öğretiyoruz.

  Koçluk Araçları:

  HPCTP nin tamamında 100’den fazla koçluk aracı vardır. Sadece 4 günlük ilk adımda ise 20’e yakın koçluk aracını öğretiyoruz. Dolayısıyla bu koçluk araçları ile kısa zamanda hayatınızı değiştirmenize ve profesyonel koçluk yolunda etkin becerilere sahip olmanızı sağlıyoruz.

  Uluslararası koçluk federasyonu eğitimine katılan koçlar üzerinde yaptığı bir ankette şu sonucu almıştır. Koçluk eğitimine katılanların %76 sı koçluk araçlarının yetersizliğine vurgu yapmıştır. Koç adayları bu açığını kapatmak için alternatif eğitimlere başvurmaktadır. NLP, Beden dili, duygusal zeka gibi eğitim programlarına da katılarak değişim tekniklerini geliştirmektedir. Ancak bu bir zaman kaybına ve ekstra maliyete neden olmaktadır. Ayrı ayrı yerlerden alınan eğitimlerin bütünleştirilerek yeterli seviyede sindirilememesi de eksik öğrenmeye neden olmaktadır. İşte bu yüzden Human Pattern Koçluk Eğitiminde, Koçluk, NLP ve Beden Dili bütünleştirdik.

  Uzman Koçluk Eğitimi:

  4 günlük koçluk eğitimi sonunda, Koçluk, NLP, Beden Dili ve Micro İfadeler olmak üzere birçok yetkinliğe sahip olmanızı sağlıyoruz. Dolayısıyla kariyer hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda karşınıza çıkacak engelleri kaldıracak iç motivasyonu ve gücü kendinizde bulacaksınız. Aynı zamanda baskı ve stresi kontrol etmeyi öğretiyoruz. Sizleri kısa zamanda duygusal olarak daha dayanaklı hale getiriyoruz. Artık daha sağlıklı ve kendinizden emin kararlar alabileceksiniz.

  Koçluk Yaklaşımı: 

  • Koçluk yaklaşımı ile kariyerde yeni bir bakış açısı
  • Integral çalışan koçluk
  • Kendine kariyer koçluğu yapmak
  • Koçluğun çatısı ile ideal kariyer nasıl oluştururlur
  • Önvarsayımlar

  Koçluk Temel Becerileri:

  • İyi oluşturulmuş kariyer hedefi
  • Proafktif Liderlik Yaklaşımı
  • Çerçeveler ile başarılı iş görüşmeleri
  • Hedef üçgeni ile motivasyon
  • Phantom hedefler ile berrak bir kariyer

  İletişim Modeli:

  • Haritalar kavramı ile farkındalık
  • İnsan desenlerinin gücüyle farklılıkları anlama bilimi
  • Karşınızdakinin zihnindeki pozisyonunuz
  • Durum üçgeni ile müzakare
  • İletişim filtrelerine hakim olmak
  • Meta model ile etkin iletişim

  Duygusal Zeka İle Başarılı Bir Kariyer:

  • 3D Duygusal Zeka Modeli
  • Duygusal dayanıklılık;
   • Proaktiviteye katkısı
   • Stres yönetimi
   • Başarılı ve dengeli kararlar almak
  • Duygusal zeka gelişim alanları

  Beden Dili ve Mikro İfadeler:

  • Kalibrasyonla başarılı sözsüz iletişim
  • Duyusal keskinlik
  • Liderlik
  • Sözsüz iletişim ile ikna teknikleri

  Eğitim Tarihleri

  Eğitimin Süresi:

  4 günlük eğitim 2 haftasonunda tamamlanır. Eğitimler cumartesi pazar saat 10:00 – 17:00 arası sınıf oturumları ve atölye çalışmaları şeklinde yapılmaktadır. Ayrıca talebe göre yeni bir haftasonu grubu açılmaktadır. Hafta içi eğitim grupları ve birebir kişye özel eğitimler için irtibata geçiniz!

  • 11-12-18-19 Aralık / 4. Grup | Grup Açık

  Sınıf Eğitimleri: Maske – Sosyal Mesafe – Aşı Farkındalığı

  Oturumlar tamamen sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde Nida Kule – Kolektifhouse seminer salonlarında yapılmaktadır. Ayrıca Kolektifhouse girişlerde termal kameralarla ateş ölçümü ve hes kodu sorgulaması bulunmaktadır. Dolayısıyla risk grubundaki kişiler eğitim salonlarına alınmamaktadır. Buna ek olarak 45 dk. lık sürelerle eğitime 15 dk.aralar verilmekte ve ortam havalandırılmaktadır. Eğitim salonları düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Eğitim salonları kapasite olarak 250 kişiliktir ancak en fazla 25 kişi alınmaktadır. Eğitimlere katılacak kişilerin Covid 19 aşılarının tamamlanmış olması şartı vardır.

  Kimler Katılabilir

  Kişisel gelişim ve farkındalık isteyenler :

  Koçluk eğitimi ile önce kendinizi yeniden keşfedersiniz daha sonra hayat bakış açınızı genişletirsiniz. Buna bağlı olarak özgüveniniz artar ve değişim için daha cesaretli adımlar atarsınız.

  Liderlik becerilerini üst seviye çıkarmak isteyenler :

  Koçluk süreci vizyoner liderlik becerilerini geliştirir. Bunu sağlayan, Human Pattern Koçluk Programının önemli modüllerinden birisi olan proktif liderlik yaklaşımıdır.

  Kariyerini değiştirmek ve geliştirmek isteyenler:

  Günümüzde çalışanların % 67’si işinden memnun değil ve bunların % 76′ si iş değiştirmek istemektedir. Sizde işinizden yada pozisyonunzdan menun değilseniz, olduğunuzdan daha fazla potansiyeliniz olduğunu ancak bunu işe yansıtamadığınızı düşünüyorsanız, koçluk eğitimi ile değişimi ve gelişimi başlatın!

  Orta ve Üst Düzey Yöneticiler:

  Kurumsal firmalar orta ve üst düzey yöneticileri için koçluk hizmetleri almaktadır. Çünkü çalışanlarının yöneticilik becerilerini geliştirmek, ekipleriyle üst seviyede iletişim kurmalarını sağlamak ve kariyer basamaklarını daha sağlam tırmanmalarını istiyorlar.

  Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti verenler:

  Koçluk eğitimi alanların % 17′ si eğitim, danışmanlık ve rehberlik hizmeti verenlerdir. Koçluk becerileri sayesinde müşteri uyumlarını geliştirir, daha hedefli ve sonuç odaklı hareket etmeyi öğrenerek danışan sayılarını ve memnuniyetlerini artırırlar.

  Yaşam Koçluğu ve Profesyonel Koçluk eğitimi alarak, Koçluğu bir meslek olarak yapmak isteyenler:

  Son yıllarda yaşam koçluğu ve belirli bir alanda uzmanlaşarak yapılan ( Yönetici Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, İlişki Koçluğu vb. ) koçluk hizmetleri oldukça talep görmektedir. Ayrıca ülkemizde koçluk bir meslek olarak kabul edilmiştir.

  Öğrencilerimiz Ne Diyor?