Türkiye Şampiyonu Pamir Saçkan İle Stres Yönetimi

Türkiye Rüzgar Sörfü şampiyonu Pamir Saçkan Sportif Mental Yeteneğini geliştirmek için Human Pattern ile çalışıyor.  Yılın neredesye 11 ayını evinden uzakta yoğun bir tempoda Türkiye ve Dünya şampiyonalarına hazırlanarak geçiren genç sporcu. Gerek şampiyonluğu korumanın bilinci gereksede yurt dışında ülkemizi temsil etmenin sorumluluğuyla kenidisini zaman zaman baskı altında hissedebiliyor. Human Pattern Sportif Mental Yetenek Programı ile stresi yönetmek artık Pamir için daha kolay.

 • Doğru Hedef Belirleme:
  Üst düzey sporcular her zaman yüksek hedefler seçerler. Bu hedefleri doğru belirlemek ve keskinleştirmek çok önemlidir. Buna yönelik özel çalışmalar yapılmıştır. 
 • Konsantrason teknikleri:
  Bireysel sporlarda konsantrasyon, performansı en çok etkileyen faktörlerin başında gelir. Konsantrasyon artırıcı egzersiler yapılmıştır. 
 • Stres Yönetimi:
  Uluslararası şampiyonalarda ülkesini temsil eden sporcular ekstra baskıya maruz kalırlar. Bu baskıdan kurtulmak en etkin yolu Stres yönetimi teknikleridir. 
 • Kontrol:
  Kararlaştırılan hedefler doğrultusunda yılmadan çalışmayı sürdürme yeteneğini her üst düzey sporcunun geliştirmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda çalışmalar yapılmıştır. 

Bir cevap yazın