NLP Koçluk Eğitimi

NLP Koçluk Eğitimi

NLP Koçluk Eğitimi, NLP ön varsayımları ve tekniklerinin koçluk, beden dili ve mikro ifadeler eğitimleriyle birleştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Diğer koçluk ekollerinden farklı olarak kişideki değişim süreci daha hızlı ve etkilidir. Bu eğitimi alan profesyonel koçlar, insan kaynakları profesyonelleri, liderler ve yöneticiler, önce kendi farkındalıklarını artırarak, danışanlarının, personellerinin ve ekibinin geçmişte yaşadığı olumsuzlukları ve başarıları hızlı bir şekilde değiştirme yeteneğine sahip olurlar.

Klasik koçluk yaklaşımı; kişinin geçmiş hikayesini dinler, geçmişte yaşadığı olumlu ve olumsuz olayların onun üzerinde bıraktığı etkiye odaklanır. Danışanı dinlerken “Anda Olmak” kavramına vurgu yapar.  Gelecekli ilgili duygu ve düşüncelerini geçmişteki olumsuz etkilerle karşılaştırır. Burdan hislerine güvenerek bir çıkarım yapar ve danışanın seçenekleri görmesini sağlar.

NLP ile koçluk yaklaşımı ise geçmişi refarans almaz. Çünkü insanlar genelde, gelecekte yapacaklarının geçmişte yaptıkları ya da yapamadıkları kadar olduğunu düşünürler. NLP & Koçluk kişinin şimdiki durumu kendisine çarpıcı ve farkındalığı sağlayacak şekilde gösterereki, danışanının gelecekte olmak istediği durum için çalışır. Çok etkili değişim teknikleri ve sınırız koçluk aracı kullanır. Bu yüzden değişim daha kalıcı, hızlı ve kolay olur.

İntegral NLP Koçluk Eğitimi Nedir?

Integral NLP Koçluk Programı Uluslararası INLPTA standartlarında, NLP ile koçluk araçlarıyla tasarlanmış beden dili ve micro ifadeler eğitimiyle bütünleştirilerek hazırlanmıştır. 15 yılı aşkın süredir, tüm dünyada en saygın Koçluk ve NLP ekolleri sentezlenerek oluşturulmuştur. Master Modeller Wyatt Woodsmall’un bilgi birikimi, deneyimi ve özel davranışsal teknolojileri eğitimin temelini teşkil etmektedir. Human Pattern Trainer’ları bu temelin üzerine 100’den fazla koçluk aracını entegre ederek Integral NLP Koçluk sistemini ortaya çıkarmıştır.

Çalışan Koçluk Araçları

Türkiye’de koçluk eğitimi almış akredite koçların % 67’si eğitim sonrası koçluk araçlarının yetersizliğinden bahsetmektedir. Eğitim sonrası danışanlarıyla yaptıkları görüşmelerde en çok eksikliğini hissettikleri konu koçluk araçlarıdır. Problemleri çözerken danışanlarına yeni bakış açıları kazandırmak için daha çok koçluk aracına ihtiyaç duyulmaktadır. Human Pattern Koçluk Eğitimi süresince 100’den fazla koçluk aracı öğrenirsiniz. Eğitim sonrası koçluk sürecinizde Human Pattern size her zaman koçluk araçları, dökümanları ve teknikleriyle destek olur.

Sizde Integral NLP Koçluk Eğitimi ile en kısa zamanda muhteşem sonuçlar almak istiyorsanız. Diploma Eğitimine  davetlisiniz. Integral NLP Koçluk Diploma Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.